Polecane obiekty

Willa DIAMENT Kudowa Willa SPA SCALIANO

Atrakcje w okolicach Kudowy:

Duszniki-Zdrój: Muzeum Papiernictwa, Kolorowa Fontanna, Pijalnia Wody i Dworek Chopina w Parku Zdrojowym - 12 km; Ośrodek Narciarski Zieleniec - 16 km.

Polanica-Zdrój: Uzdrowisko i ParK Zdrojowy z Kolorową Fontanną, Letni Tor Saneczkowy Góralka, Huta Szkła Barbara - 22 km

Ciekawe skałki

Ciekawe grupy skalne w okolicy Kudowy Zdrój

Błędne Skały

Błędne Skały - Niezwykle atrakcyjny turystycznie labirynt skalny położony na północno-zachodniej krawędzi Skalniaka, na wysokości 850 m npm. W wyniku erozji utworzyła się tutaj regularna sieć przejść i szczelin, niekiedy bardzo ciasnych, o głębokości kilku metrów. Przejście kilkusetmetrowej trasy labiryntu zajmuje kilkadziesiąt minut. W 1957r. utworzono tutaj ścisły rezerwat obejmujący ok. 21 hektarów.

Skalne Grzyby

Skalne Grzyby to skupisko skał kształtem przypominające grzyby. Skalne Grzyby mieszczą się w Parku Narodowym Gór Stołowych, pomiędzy Radkowskimi Skałami i miejscowością Batorów (na północ od Szczytnej - między Dusznikami i Polanicą). Skałki te ciągną się na długości około 2 km.

Niektóre nazwy skałek:

  • Piętrowe Grzyby
  • Zrośnięte Grzyby
  • Podgrzybek
  • Borowik

Jak dotrzeć do Skalnych Grzybów?

  • szlakiem niebieskim z Wambierzyc - około 70 minut
  • szlakiem żółtym z Batorowa - około 30 minut
  • szlakiem czerwonym z parkingu przy Szosie Stu Zakrętów - 70 minut 

Białe Skały

Białe Skały - grupa skał położona na południowy-wschód od Karłowa na wysokości ok. 800 m npm. Białe Skały osiągają do 30m wysokości. Przypominają baszty, mury i wieże. Zbudowane są z piaskowców o jasnym zabarwieniu (stąd ich nazwa) i są wykorzystywane do wspinaczki, są to również doskonałe punkty widokowe.

Radkowskie Skały i Filary Skalne

Radkowskie Skały i Filary Skalne - położone na południe od Radkowa, na wysokości ok 600 m npm., grupy skalne poprzecinane stromymi żlebami dochodzącymi do 100m wysokości. jest to jedno z najpiękniejszych miejsc widokowych w Górach Stołowych. W Radkowskich Skałach znajdują się liczne drogi wspinaczkowe.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 456 630, Dziś: 16, Osób online: 1

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem