Polecane obiekty

Willa DIAMENT Kudowa Willa SPA SCALIANO

Atrakcje w okolicach Kudowy:

Duszniki-Zdrój: Muzeum Papiernictwa, Kolorowa Fontanna, Pijalnia Wody i Dworek Chopina w Parku Zdrojowym - 12 km; Ośrodek Narciarski Zieleniec - 16 km.

Polanica-Zdrój: Uzdrowisko i ParK Zdrojowy z Kolorową Fontanną, Letni Tor Saneczkowy Góralka, Huta Szkła Barbara - 22 km

Szlak Ginących Zawodów

Informacje

  • 57-350 Kudowa Zdrój, ul. Chrobrego 43a
  • 74 865 55 12

Szlak Ginących Zawodów

Szlak Ginących Zawodów w Kudowie Czermnej - w gospodarstwie zebrano przedmioty i wyposażenie związane ze starymi, zanikającymi już zawodami: garncarstwem, kowalstwem, tkactwem czy pieczeniem chleba i wyrobem masła. Na terenie gospodarstwa stoi drewniany wiatrak, który można zwiedzać i zobaczyć jak kiedyś pozyskiwano mąkę. Z mąki w tradycyjnym piecu chlebowym opalanym, drewnem można upiec chleb. Po pokazie degustacja - pajda chleba ze smalcem.

Działa tu także warsztat kowalski - kowal pokazuje jak wykuwano podkowy, i opowiada o tym ginącym zawodzie. Można także podziwiać proces tworzenia glinianych naczyń - lub spróbować swoich sił - i samemu wykonać dla siebie pamiątkę z tego miejsca.

Dodatkowo można zapoznać się z zasadą działania warsztatu tkackiego, podziwiać wyroby szydełkarskie i gobeliny, jak również przedmioty gospodarstwa domowego z dawnych lat - np maselnicę.

Działa tu także mini-zoo - można zobaczyć bażanty, koguty, kurki, owce i kozy oraz jelenie.

Szlak Ginących Zawodów
ul. Bolesława Chrobrego 43a
57-350 Kudowa-Zdrój
74 865 55 12

Mapa

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 456 627, Dziś: 13, Osób online: 1

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem