Polecane obiekty

Willa DIAMENT Kudowa Willa SPA SCALIANO Szklarska Poręba informator GÓRY - serwis turystyczny

Atrakcje w okolicach Kudowy:

Duszniki-Zdrój: Muzeum Papiernictwa, Kolorowa Fontanna, Pijalnia Wody i Dworek Chopina w Parku Zdrojowym - 12 km; Ośrodek Narciarski Zieleniec - 16 km.

Polanica-Zdrój: Uzdrowisko i ParK Zdrojowy z Kolorową Fontanną, Letni Tor Saneczkowy Góralka, Huta Szkła Barbara - 22 km

Wambierzyce: Sanktuarium Maryjne z Kalwarią, Ruchoma Szopka - 25 km

Kłodzko: Twierdza Kłodzko i zabytkowa zabudowa miejska - 30 km

Więcej o atrakcjach w okolicy Kudowy przeczytasz TUTAJ

Góry Stołowe

Szczeliniec Wielki (919m n.p.m.) najwyższe wzniesienie Gór Stołowych - rozległa góra płytowa otoczona pionowymi, wysokimi na przeszło 150m, skalnymi ścianami. Na szczyt Szczelińca wiedzie 665 kamiennych schodów. W wyniku erozji na szczycie Szczelińca utworzyły się dziwne formy skalne. Na Szczycie znajduje się schronisko oraz wiele punktów widokowych, z których podziwiać można malowniczą panoramę polsko-czeskiego pogranicza. Skały Szczelińca wykorzystywane są również do uprawiania wspinaczki. Blisko Szczelińca Wielkiego znajduje się nieco niższy Szczeliniec Mały, który jest ścisłym rezerwatem i z tego względu nie jest udostępniony do zwiedzania.

Błędne Skały - Niezwykle atrakcyjny turystycznie labirynt skalny położony na północno-zachodniej krawędzi Skalniaka, na wysokości 850 m npm. W wyniku erozji utworzyła się tutaj regularna sieć przejść i szczelin, niekiedy bardzo ciasnych, o głębokości kilku metrów. Przejście kilkusetmetrowej trasy labiryntu zajmuje kilkadziesiąt minut. W 1957r. utworzono tutaj ścisły rezerwat obejmujący ok. 21 hektarów.

Skalne Grzyby - położone w północnej części Gór Stołowych między Batorowem i Karłowem, na wysokości ok. 700 m npm. Skalne Grzyby to grupa niezwykle atrakcyjnych form skalnych powstałych na skutek erozyjnego działania wód.

Białe Skały - grupa skał położona na południowy-wschód od Karłowa na wysokości ok. 800 m npm. Białe Skały osiągają do 30m wysokości. Przypominają baszty, mury i wieże. Zbudowane są z piaskowców o jasnym zabarwieniu (stąd ich nazwa) i są wykorzystywane do wspinaczki, są to również doskonałe punkty widokowe.

Radkowskie Skały i Filary Skalne - położone na południe od Radkowa, na wysokości ok 600 m npm., grupy skalne poprzecinane stromymi żlebami dochodzącymi do 100m wysokości. jest to jedno z najpiękniejszych miejsc widokowych w Górach Stołowych. W Radkowskich Skałach znajdują się liczne drogi wspinaczkowe.

Wodospady Pośny - Obszar ścisłej ochrony o powierzchni ok. 4 ha. Składa się z ciągu kilku małych wodospadów w dolinie potoku Pośna, ok. 1 km na północny-wschód od Szczelińca Wielkiego.

Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
* Twoje imię:
* Tytuł:
* Treść wpisu:
* Podaj kod z obrazka:

Wizyt: 385 229, Dziś: 17, Osób online: 2

Kontakt i reklama