Polecane obiekty

Willa SPA SCALIANO Willa DIAMENT Kudowa

Atrakcje w okolicach Kudowy:

Duszniki-Zdrój: Muzeum Papiernictwa, Kolorowa Fontanna, Pijalnia Wody i Dworek Chopina w Parku Zdrojowym - 12 km; Ośrodek Narciarski Zieleniec - 16 km.

Polanica-Zdrój: Uzdrowisko i ParK Zdrojowy z Kolorową Fontanną, Letni Tor Saneczkowy Góralka, Huta Szkła Barbara - 22 km

Kudowa Zdrój Atrakcje Turystyczne

Uzdrowisko »

Uzdrowisko Kudowa Zdrój położone jest w Kotlinie Kłodzkiej, niedaleko Gór Stołowych, posiada łagodny klimat podgórski. Uzdrowisko Kudowa Zdrój to wiele obiektów sanatoryjnych i wiele oferowanych zabiegów. W pijalni w Parku Zdrojowym dostępne są kudowskie wody lecznicze: Śniadecki i Marchlewski. więcej »

 • 57-350 Kudowa Zdrój, ul. Moniuszki 2
 • 74 86 80 401
 • rezerwacja@zuk-sa.pl

Park Zdrojowy »

Park Zdrojowy to nieodłączna część każdego uzdrowiska. To tu kuracjusze mogą odpoczywać, spacerować. Park został urządzony w angielskim stylu, odnajdziemy tu ciekawe okazy roślin - rododendrony, draceny, saganowce, kaktusy, agawy, opuncje. W parku znajduje się równiez Pijalnia Wód Mineralnych, muszla koncertowa, podświetlana fontanna i Teatr Pod Blachą - czyli dawna hala spacerowa o żeliwnej konstrukcji. więcej »

Park Wodny »

Aquapark Wodny Świat w Kudowie to atrakcja turystyczna dla aktywnych wczasowiczów. 6-cio torowy basen pływacki, niecka rekreacyjna o głębokości do 110 cm, brodzik dla małych dzieci, sztuczna, rwąca rzeka, długa na 92 metry zjeżdżalnia. W obiekcie również jacuzzi, sauny, siłownia, klub fitness i salon masażu. Na drugim piętrze znajduje się kręgielnia z dwoma torami i nieduża restauracja. więcej »

 • 57-350 Kudowa Zdrój, ul. Moniuszki 2A
 • 74 866 45 02
 • basen@kudowa.pl

Kaplica Czaszek »

Kaplica Czaszek w Kudowie Czermnej to niebywała atrakcja turystyczna na skalę europejską - to jedyny taki obiekt w Polsce i tylko jeden z trzech w Europie. Ściany kaplicy wyłożone są bielonymi i impregnowanymi kośćmi i czaszkami ludzkimi, pod podłogą również spoczywają szczątki ludzkie. więcej »

 • 57-350 Kudowa Zdrój, ul. Stanisława Moniuszki 8
 • 74 866 14 33
 • czermna@kudowa.zdroj.pl

Szlak Ginących Zawodów »

Kudowa Zdrój Szlak Ginących Zawodów w Czermnej to atrakcja turystyczna skierowana głównie do dzieci i młodzieży, ale i miłośnicy historii nie powinni być zawiedzeni. Zgromadzono tu przedmioty i wyposażenie związane ze starymi, zanikającymi już zawodami: garncarstwem, kowalstwem, tkactwem, pieczeniem chleba i wyrobem masła. więcej »

 • 57-350 Kudowa Zdrój, ul. Chrobrego 43a
 • 74 865 55 12

Skansen w Pstrążnej »

Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego czyli Skansen w Pstrążnej składa się z kilku drewnianych budynków przeniesionych tutaj z całej Kotliny Kłodzkiej. Poza budynkami można podziwiać stare meble i wyposażenie gospodarskie pochodzące z okresu od XVIII do początków wieku XX. więcej »

 • 57-350 Kudowa Zdrój, Pstrążna 14
 • 74 866 28 43
 • skansen@kudowa.pl

Droga Stu Zakrętów »

Droga Stu Zakrętów lub Szosa Stu Zakrętów, to niezmiernie malownicza droga (część drogi wojewódzkiej 387) łącząca miejscowości Kotliny Kłodzkiej: Radków i Kudowa Zdrój. więcej »

Góry Stołowe »

Park Narodowy Gór Stołowych został utworzony w 1993 r. w rezultacie przekształcenia Stołowogórskiego Parku Krajobrazowego, powierzchnia, jaką pokrywa park, to ponad 6 tysięcy hektarów. więcej »

Kotlina Kłodzka »

Kotlina Kłodzka to zagłębienie w obszarze Sudetów Wschodnich i Sudetów Środkowych. więcej »

Ciekawe skałki »

Ciekawe grupy skalne w okolicy Kudowy Zdrój. więcej »

Wodospad Pośny »

Obszar ścisłej ochrony o powierzchni około 4 hektarów. więcej »

Duszniki - Zdrój »

Uzdrowisko Duszniki-Zdrój położone jest poza ścisłym centrum miasta - co zapewnia kuracjuszom niezbędny spokój. więcej »

Zieleniec »

Dzisiaj Zieleniec to nade wszystko ośrodek sportów zimowych. Panują tu warunki atmosferyczne wyróżniające się tym, że śnieg potrafi zalegać tu aż 150 dni w roku. więcej »

Twierdza Kłodzko »

Twierdza Kłodzko - to górujący nad miastem kompleks forteczny. do początków XVII stulecia na górze dominującej nad Kłodzkiem stał zamek właścicieli tych ziem. więcej »

Polanica-Zdrój »

Polanica-Zdrój to miejscowość wypoczynkowo - uzdrowiskowa w dolinie Bystrzycy Dusznickiej, u stóp południowo - wschodnich krańców Gór Stołowych. więcej »

Lądek-Zdrój »

Prawa miejskie Lądek posiada już od roku 1282, jest to jednocześnie jedno z najstarszych uzdrowisk w Polsce. więcej »

Sanktuarium w Wambierzycach »

Wambierzyce to nieduża wieś na Dolnym Śląsku położona w Kotlinie Kłodzkiej. Ze względu na okazałe Sanktuarium Maryjne zwane Śląską Jerozolimą. więcej »

Szopka w Wambierzycach »

Ruchoma Szopka w Wambierzycach to około 800 figurek z czego aż 300 jest ruchomych. więcej »

Karkonosze »

Karkonosze Karkonosze, jak podają wszelkie encyklopedie i przewodniki turystyczne, to najwyższa część jednego z dwóch dużych masywów górskich w Polsce - Sudetów. Karkonosze w Sudetach można można zestawić z Tatrami w Karp... więcej »

Historia Kudowa Zdrój »

Pierwsze wzmianki o Kudowie Zdroju sięgają końca XV stulecia. więcej »

Wizyt: 456 629, Dziś: 15, Osób online: 1

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem