Atrakcje Turystyczne

Park Zdrojowy

Park Zdrojowy to nieodłączna część każdego uzdrowiska. To tu kuracjusze mogą odpoczywać, spacerować. Park został urządzony w angielskim stylu, odnajdziemy tu ciekawe okazy roślin - rododendrony, draceny, saganowce, kaktusy, agawy, opuncje. W parku znajduje się równiez Pijalnia Wód Mineralnych, muszla koncertowa, podświetlana fontanna i Teatr Pod Blachą - czyli dawna hala spacerowa o żeliwnej konstrukcji. więcej »

Kaplica Czaszek

Kaplica Czaszek w Kudowie Czermnej to niebywała atrakcja turystyczna na skalę europejską - to jedyny taki obiekt w Polsce i tylko jeden z trzech w Europie. Ściany kaplicy wyłożone są bielonymi i impregnowanymi kośćmi i czaszkami ludzkimi, pod podłogą również spoczywają szczątki ludzkie. więcej »

ul. Moniuszki 8, Kudowa Zdrój

Szlak Ginących Zawodów

Kudowa Zdrój Szlak Ginących Zawodów w Czermnej to atrakcja turystyczna skierowana głównie do dzieci i młodzieży, ale i miłośnicy historii nie powinni być zawiedzeni. Zgromadzono tu przedmioty i wyposażenie związane ze starymi, zanikającymi już zawodami: garncarstwem, kowalstwem, tkactwem, pieczeniem chleba i wyrobem masła. więcej »

ul. Chrobrego 43A, Kudowa Zdrój

Skansen w Pstrążnej

Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego czyli Skansen w Pstrążnej składa się z kilku drewnianych budynków przeniesionych tutaj z całej Kotliny Kłodzkiej. Poza budynkami można podziwiać stare meble i wyposażenie gospodarskie pochodzące z okresu od XVIII do początków wieku XX. więcej »

Pstrążna 14, Kudowa Zdrój

Uzdrowisko

Uzdrowisko Kudowa Zdrój położone jest w Kotlinie Kłodzkiej, niedaleko Gór Stołowych, posiada łagodny klimat podgórski. Uzdrowisko Kudowa Zdrój to wiele obiektów sanatoryjnych i wiele oferowanych zabiegów. W pijalni w Parku Zdrojowym dostępne są kudowskie wody lecznicze: Śniadecki i Marchlewski. więcej »

ul. Moniuszki 2, Kudowa Zdrój

Duszniki - Zdrój

Uzdrowisko Duszniki-Zdrój położone jest poza ścisłym centrum miasta - co zapewnia kuracjuszom niezbędny spokój. więcej »

Twierdza Kłodzko

Twierdza Kłodzko - to górujący nad miastem kompleks forteczny. do początków XVII stulecia na górze dominującej nad Kłodzkiem stał zamek właścicieli tych ziem. więcej »

Polanica-Zdrój

Polanica-Zdrój to miejscowość wypoczynkowo - uzdrowiskowa w dolinie Bystrzycy Dusznickiej, u stóp południowo - wschodnich krańców Gór Stołowych. więcej »

Lądek-Zdrój

Prawa miejskie Lądek posiada już od roku 1282, jest to jednocześnie jedno z najstarszych uzdrowisk w Polsce. więcej »

Sanktuarium w Wambierzycach

Wambierzyce to nieduża wieś na Dolnym Śląsku położona w Kotlinie Kłodzkiej. Ze względu na okazałe Sanktuarium Maryjne zwane Śląską Jerozolimą. więcej »

Szopka w Wambierzycach

Ruchoma Szopka w Wambierzycach to około 800 figurek z czego aż 300 jest ruchomych. więcej »

Historia Kudowy-Zdrój

Pierwsze wzmianki o Kudowie Zdroju sięgają końca XV stulecia. więcej »