Ciekawe skałki - jaka jest lokalizacja, jak dotrzeć?

Ciekawe grupy skalne w okolicy Kudowy ZdrójBłędne Skały

Błędne Skały - Niezwykle atrakcyjny turystycznie labirynt skalny położony na północno-zachodniej krawędzi Skalniaka, na wysokości 850 m npm. W wyniku erozji utworzyła się tutaj regularna sieć przejść i szczelin, niekiedy bardzo ciasnych, o głębokości kilku metrów. Przejście kilkusetmetrowej trasy labiryntu zajmuje kilkadziesiąt minut. W 1957r. utworzono tutaj ścisły rezerwat obejmujący ok. 21 hektarów.

Skalne Grzyby

Skalne Grzyby to skupisko skał kształtem przypominające grzyby. Skalne Grzyby mieszczą się w Parku Narodowym Gór Stołowych, pomiędzy Radkowskimi Skałami i miejscowością Batorów (na północ od Szczytnej - między Dusznikami i Polanicą). Skałki te ciągną się na długości około 2 km.

Niektóre nazwy skałek:
  • Piętrowe Grzyby
  • Zrośnięte Grzyby
  • Podgrzybek
  • Borowik
Jak dotrzeć do Skalnych Grzybów?
  • szlakiem niebieskim z Wambierzyc - około 70 minut
  • szlakiem żółtym z Batorowa - około 30 minut
  • szlakiem czerwonym z parkingu przy Szosie Stu Zakrętów - 70 minut 
Białe Skały

Białe Skały - grupa skał położona na południowy-wschód od Karłowa na wysokości ok. 800 m npm. Białe Skały osiągają do 30m wysokości. Przypominają baszty, mury i wieże. Zbudowane są z piaskowców o jasnym zabarwieniu (stąd ich nazwa) i są wykorzystywane do wspinaczki, są to również doskonałe punkty widokowe.

Radkowskie Skały i Filary Skalne

Radkowskie Skały i Filary Skalne - położone na południe od Radkowa, na wysokości ok 600 m npm., grupy skalne poprzecinane stromymi żlebami dochodzącymi do 100m wysokości. jest to jedno z najpiękniejszych miejsc widokowych w Górach Stołowych. W Radkowskich Skałach znajdują się liczne drogi wspinaczkowe.

Galeria

Lokalizacja

5 wyświetleń w 2024r.
Łącznie 1185 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0