Ciekawe skałki

Ciekawe grupy skalne w okolicy Kudowy Zdrój

Błędne Skały

Błędne Skały - Niezwykle atrakcyjny turystycznie labirynt skalny położony na północno-zachodniej krawędzi Skalniaka, na wysokości 850 m npm. W wyniku erozji utworzyła się tutaj regularna sieć przejść i szczelin, niekiedy bardzo ciasnych, o głębokości kilku metrów. Przejście kilkusetmetrowej trasy labiryntu zajmuje kilkadziesiąt minut. W 1957r. utworzono tutaj ścisły rezerwat obejmujący ok. 21 hektarów.

Skalne Grzyby

Skalne Grzyby to skupisko skał kształtem przypominające grzyby. Skalne Grzyby mieszczą się w Parku Narodowym Gór Stołowych, pomiędzy Radkowskimi Skałami i miejscowością Batorów (na północ od Szczytnej - między Dusznikami i Polanicą). Skałki te ciągną się na długości około 2 km.

Niektóre nazwy skałek:

  • Piętrowe Grzyby
  • Zrośnięte Grzyby
  • Podgrzybek
  • Borowik

Jak dotrzeć do Skalnych Grzybów?

  • szlakiem niebieskim z Wambierzyc - około 70 minut
  • szlakiem żółtym z Batorowa - około 30 minut
  • szlakiem czerwonym z parkingu przy Szosie Stu Zakrętów - 70 minut 

Białe Skały

Białe Skały - grupa skał położona na południowy-wschód od Karłowa na wysokości ok. 800 m npm. Białe Skały osiągają do 30m wysokości. Przypominają baszty, mury i wieże. Zbudowane są z piaskowców o jasnym zabarwieniu (stąd ich nazwa) i są wykorzystywane do wspinaczki, są to również doskonałe punkty widokowe.

Radkowskie Skały i Filary Skalne

Radkowskie Skały i Filary Skalne - położone na południe od Radkowa, na wysokości ok 600 m npm., grupy skalne poprzecinane stromymi żlebami dochodzącymi do 100m wysokości. jest to jedno z najpiękniejszych miejsc widokowych w Górach Stołowych. W Radkowskich Skałach znajdują się liczne drogi wspinaczkowe.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00