Atrakcje w Kudowie-Zdroju

(23)

Kudowa Park Zdrojowy Park Zdrojowy znajduje się w centrum uzdrowiska Kudowa Zdrój. Park został założony już w XVIII stuleciu, u podnóża Parkowej Góry, w okolicy wypływania w&oacu... więcej »

Basen Wodny Świat Park Wodny - Wodny Świat to nowoczesny kompleks pływacko - rekreacyjny. Poza 6-cio torowym basenem pływackim znajdują się tutaj niecka rekreacyjna o głębokości do 110 cm, brodzik dl... więcej »

ul. Moniuszki 2A, Kudowa Zdrój

Kaplica Czaszek Kaplica Czaszek w Kudowie Czermnej to mała barokowa kapliczka. Kaplica Czaszek to wielki zbiorowy grobowiec, w związku z tym prosimy zwiedzających o pełne szacunku zachowanie i stosow... więcej »

ul. Moniuszki 8, Kudowa Zdrój

Szlak Ginących Zawodów Szlak Ginących Zawodów w Kudowie Czermnej (około 200 metrów od Kaplicy Czaszek) - w gospodarstwie zebrano przedmioty i wyposażenie związane ze starymi, zan... więcej »

ul. Chrobrego 43A, Kudowa Zdrój

Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego Skansen w Pstrążnej, a właściwie Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego - bo taka jest pełna nazwa tego obiektu działa od 1984 roku. Ps... więcej »

Pstrążna 14, Kudowa Zdrój

Droga Stu Zakrętów Droga Stu Zakrętów (nazywana także Szosa Stu Zakrętów), to niezmiernie malownicza droga (część drogi wojewódzkiej 387) łącząca miejscowości Kotliny Kłod... więcej »

Góry Stołowe Góry Stołowe położone są w Sudetach, między miejscowościami: Radków, Kudowa Zdrój i Duszniki-Zdrój w Kotlinie Kłodzkiej. Góry Stołowe zbudowane ... więcej »

Kotlina Kłodzka Kotlina Kłodzka to zagłębienie w obszarze Sudetów Wschodnich i Sudetów Środkowych. Kotlinę opasują: Góry Bardzkie, Sowie, Stołowe (Szczeliniec Wielki 919 metr&oac... więcej »

Ciekawe grupy skalne w okolicy Kudowy Zdrój Błędne Skały Błędne Skały - Niezwykle atrakcyjny turystycznie labirynt skalny położony na północno-zachodniej krawędzi Skalniaka, na wysokoś... więcej »

Wodospady Pośny - Obszar ścisłej ochrony o powierzchni około 4 hektarów. Składa się z ciągu kilku małych wodospadów w dolinie potoku Pośna, około 1 kilometra na północny-wsch&oacu... więcej »

Duszniki - Zdrój Duszniki - Zdrój to nieduże miasteczko uzdrowiskowe (około 5 tys. mieszkańców) na Dolnym Śląsku, w pobliżu granicy z Czechami. Początki miasta sięgają średniowie... więcej »

Zieleniec Zieleniec dziś jest dzielnicą Dusznik-Zdroju, położoną w Górach Orlickich, w Sudetach, na wysokości 850 - 960 m n.p.m. Kiedyś była to najwyżej położona pruska wieś. Dzisiaj Zieleni... więcej »

Twierdza Kłodzko Twierdza Kłodzko - to górujący nad miastem kompleks forteczny. do początków XVII stulecia na górze dominującej nad Kłodzkiem stał zamek właścicieli tych zie... więcej »

Polanica-Zdrój Polanica-Zdrój to miejscowość wypoczynkowo - uzdrowiskowa w dolinie Bystrzycy Dusznickiej, u stóp południowo - wschodnich krańców Gór Stoło... więcej »

Lądek-Zdrój Lądek-Zdrój to nieduże miasto - uzdrowisko (około 6 tys. mieszkańców) na Dolnym Śląsku, w Kotlinie Kłodzkiej, w otoczeniu Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. P... więcej »

Wambierzyce Sanktuarium Maryjne Śląska Jerozolima Wambierzyce to nieduża wieś na Dolnym Śląsku położona w Kotlinie Kłodzkiej. Ze względu na okazałe Sanktuarium Maryjne zwane Śląską Jerozolimą. Aby do... więcej »

Szopka w Wambierzycach W Wambierzycach, poza Sanktuarium Maryjnym, znajduje się jeszcze jedna ciekawostka. To największa i najstarsza ruchoma szopka. Pochodzi ona z II połowy XIX wieku. Budował ją śl... więcej »

Karkonosze Karkonosze, jak podają wszelkie encyklopedie i przewodniki turystyczne, to najwyższa część jednego z dwóch dużych masywów górskich w Polsce - Sudetów. Karkonosz... więcej »

Pierwsze wzmianki o Kudowie Zdroju sięgają końca XV stulecia. W połowie XVI stulecia nazwa wioski została zmieniona z Lipolitov na Chudoba (co po czesku znaczyło "bieda"), następnie nazwa przekształci... więcej »

Dolina Sportów Zimowych - Wyciąg Narciarski Pod Świńskim Grzbietem Również w Kudowie-Zdroju można pojeździć na nartach. Miłośników białego szaleństwa do Kudowy-Zdroju zaprasza Do... więcej »

Jakubowice 1, Kudowa-Zdrój

Rancho Montana - Jazda Konna Rancho Montana w Kudowie-Zdroju położone jest na obszarze pogranicza polsko-czeskiego, w otulinie Parku Narodowego Gór Stołowych. Rancho Montana prowadzi jazdy i s... więcej »

ul. Słone 124A, Kudowa-Zdrój

Park Linowy i Rozrywki w Kudowie-Zdroju - dla dzieci i dorosłych. Park Rozrywki z dmuchańcami, gokartami, trampolinami i kulą zorbing. Park linowy z 4 dużymi torami zaprasza wszystkich miłośnikó... więcej »

ul. Słoneczna 2A, Kudowa-Zdrój
Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00