widgets Ośrodki rehabilitacyjne

checked Dowolne udogodnienie

Ośrodki rehabilitacyjne w Kudowie-Zdroju (1)

Posiadasz obiekt noclegowy?

Zareklamuj go TUTAJ

Kudowa Zdrój zaprasza przez cały rok.

Kudowa Zdrój zaprasza przez cały rok.

Kudowa - malownicze uzdrowisko położone w dolinie, na wysokości 370-420 m n.p.m., u stóp Gór Stołowych. Lecznicze walory tutejszych wód mineralnych docenione zostały już w XVII wieku, kiedy to założono uzdrowisko. Kudowa posiada dobrze rozbudowaną, niedrogą bazę gastronomiczną i noclegową, tak w sanatoriach, jak i prywatnych pensjonatach i hotelach. Kudowa Zdrój jest również idealną bazą wypadową na wycieczki w pobliskie Góry Stołowe (Błędne Skały i Szczeliniec Wielki). Jeśli planujesz dobrze wypocząć - przyjmij nasze zaproszenie o każdej porze roku. Zapraszamy na wypoczynek w Kudowie.

Leczenie w Kudowie opiera się na wykorzystaniu leczniczych właściwości miejscowych wód, bazuje się głównie na na szczawach wodorowęglanowo – sodowo – wapniowych, żelazistych, borowych pozyskiwanych ze źródeł „Śniadecki”, „Moniuszko” i „Marchlewski”. Stosuje się je do kuracji pitnej, kąpieli mineralnych i unikalnych suchych kąpieli. Duże znaczenie ma też położenie, któremu Kudowa zawdzięcza swój unikatowy klimat. Ma on pozytywny wpływ na układ oddechowy, przyczynia się też do poprawy m.in. krążenia krwi, trawienia, sprawności układu nerwowego i mięśniowego. 

Bez wątpienia jedną z atrakcji w Kudowie, której nie sposób nie odwiedzić nawet podczas krótkiego wypoczynku jest Park Zdrojowy – założony w XVIII w., na wzór ogrodów angielskich, zachwycający niepowtarzalną roślinnością. Wśród niezwykłych drzew i krzewów w lecie możemy zobaczyć również agawy, kaktusy, opuncje i draceny. Jest miejscem wypoczynku i spacerów kuracjuszy i turystów. Zobaczymy tam najstarszy barokowy budynek sanatoryjny zwany „Zameczkiem”. Schodząc do Parku Zdrojowego mijamy Pijalnię Wód Mineralnych wraz z Salą Koncertową, gdzie odbywają się liczne koncerty między innymi jeden z najstarszych polskich Festiwali Muzycznych poświęcony muzyce Twórcy Opery Narodowej, Stanisławowi Moniuszce.

serce Ulubione
obiekty
0
serce Twoje ulubione obiekty 0