Zieleniec

Zieleniec

Zieleniec dziś jest dzielnicą Dusznik-Zdroju, położoną w Górach Orlickich, w Sudetach, na wysokości 850 - 960 m n.p.m. Kiedyś była to najwyżej położona pruska wieś.

Dzisiaj Zieleniec to nade wszystko ośrodek sportów zimowych. Panują tu warunki atmosferyczne wyróżniające się tym, że śnieg potrafi zalegać tu aż 150 dni w roku. Działa tu ponad 20 różnych wyciągów narciarskich o dużych możliwościach transportowych. Trasy narciarskie są zróżnicowane od łatwych po bardzo trudne. Dodatkowo aż osiem z nich jest oświetlonych, można więc korzystać z nich po zmroku. W Zieleńcu, dla miłośników freestyle, znajduje się snowpark z pełnowymiarową rynną (halfpipe).

Zieleniec zaprasza także latem. Wówczas staje się doskonałą bazą wypadową w góry Bystrzyckie i Orlickie. Dodatkowo to miejsce w które przyjeżdżają miłośnicy kolarstwa górskiego. Często trenuje tu kadra narodowa, odbywają się również Mistrzostwa Polski w Maratonie Górskim - Klasyk Kłodzki, a w sierpniu Memoriał im. Filipiaka – Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Maratonie MTB.

Zieleniec leży w Kotlinie Kłodzkiej, niedaleko drogi międzynarodowej E-67 co zapewnia dobrą komunikację. Poza miastami kotliny do Zieleńca blisko mają mieszkańcy Wrocławia - około 100 km - czy Opola, co sprawia że przyjeżdżają oni nawet na jeden dzień, żeby poszaleć na nartach.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00