Polecamy

Willa DIAMENT Kudowa Willa SPA SCALIANO

Atrakcje w okolicach Kudowy:

Duszniki-Zdrój: Muzeum Papiernictwa, Kolorowa Fontanna, Pijalnia Wody i Dworek Chopina w Parku Zdrojowym - 12 km; Ośrodek Narciarski Zieleniec - 16 km.

Polanica-Zdrój: Uzdrowisko i ParK Zdrojowy z Kolorową Fontanną, Letni Tor Saneczkowy Góralka, Huta Szkła Barbara - 22 km

Park Zdrojowy

Kudowa Park Zdrojowy

Park Zdrojowy znajduje się w centrum uzdrowiska Kudowa Zdrój. Park został założony już w XVIII stuleciu, u podnóża Parkowej Góry, w okolicy wypływania wód mineralnych. Park został urządzony w angielskim stylu, a jego największa rozbudowa przeprowadzona została na początku XX stulecia. Obecnie przywracany jest wizerunek parku z tamtego okresu.

W parku odnajdziemy ciekawe okazy roślin - rododendrony, saganowce, draceny, kaktusy, agawy, opuncje i inne. Z z ciekawych okazów drzew rośnie tu: świerk sudecki, buk purpurowy (ponad 200 lat) czy jesion wyniosły - najstarsze drzewo w parku (około 300 lat). Park kończy się stawem, za nim jest już granica z Czechami.

Obok parku znajdują się budynki sanatoryjne Zameczek i Polonia. W parku, z kolei, jest Pijalnia Wód Mineralnych z ciekawymi freskami - ukazują one jak wyglądał Dolny Śląsk na początku XX wieku - muszla koncertowa, podświetlana fontanna i Teatr Pod Blachą - czyli dawna hala spacerowa o żeliwnej konstrukcji.

Mapa

Komentarze

Dodaj komentarz
  • praca domowaAutor: maja
    Na jutro mam zadanie z infy mam napisać 20 zdan o parku zdrojowym...
    Na jutro mam zadanie z infy mam napisać 20 zdan o parku zdrojowym
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 477 117, Dziś: 145, Osób online: 1

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem