Polecamy

Willa DIAMENT Kudowa Willa SPA SCALIANO

Atrakcje w okolicach Kudowy:

Duszniki-Zdrój: Muzeum Papiernictwa, Kolorowa Fontanna, Pijalnia Wody i Dworek Chopina w Parku Zdrojowym - 12 km; Ośrodek Narciarski Zieleniec - 16 km.

Polanica-Zdrój: Uzdrowisko i ParK Zdrojowy z Kolorową Fontanną, Letni Tor Saneczkowy Góralka, Huta Szkła Barbara - 22 km

Skansen w Pstrążnej

Informacje

  • 57-350 Kudowa Zdrój, Pstrążna 14
  • 74 866 28 43
  • skansen@kudowa.pl

Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego

Skansen w Pstrążnej, a właściwie Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego - bo taka jest pełna nazwa tego obiektu działa od 1984 roku. Pstrążna to obecnie dzielnica Kudowy - aby tam dotrzeć trzeba udać się do Czermnej (można przy okazji odwiedzić tamtejszą Kaplicę Czaszek) i dalej drogą do Pstrążnej.

Skansen składa się z kilku drewnianych budynków sprowadzonych tutaj z całej Kotliny Kłodzkiej. Można tu zwiedzić starą kuźnię - podziwiać pracę kowala, zajazd a także wnętrza chat wiejskich. Poza budynkami można podziwiać stare meble i wyposażenie gospodarskie pochodzące z okresu od XVIII do początków wieku XX. Większość sprzętów jest opisanych – tak aby zwiedzający mogli zorientować się do czego służyły. Co jakiś czas na terenie skansenu wypieka się chleb, który odwiedzający mogą próbować.

Na terenie obiektu znajduje się również drewniany wiatrak, z którego można podziwiać okolicę.

Mapa

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 477 120, Dziś: 148, Osób online: 1

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem